MENU

İade ve Değişim

Cadde Pasaj'dan satın aldığınız ürünleri 30 takvim günü içerisinde İade / Değişim maili göndermek şartı ile iade edebilirsiniz. Ürün iadeleri yalnızca anlaşmalı kargo firmamız ile yapılabilmektedir. Satın aldığınız ürünü iade ederken ürüne ait ambalaj, yanında verilen hediye, fatura / sipariş formu ile iade etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden ürün size ulaştıktan sonra faturasını veya paketini saklayınız. İade / Değişim maili doldurmadan gönderdiğiniz ürünler kabul edilmemektedir. İade ile ilgili detaylar aşağıda açıklanmıştır.

Beğenmediğiniz Ürünlerin İadesi Hakkında
Satın aldığınız ürünü beğenmemeniz durumunda ürün size ulaşmasından itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü  anlaşmalı kargo firmamız ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Beğenmediğiniz ürünü farklı bir ürünle değiştirmek isterseniz İade / Değişim mailinde bunu belirtmeniz gerekmektedir.
info@cogen.com.tr

Nakliye Sırasında Zarar Gören Ürünler Hakkında
Satın aldığınız ürün nakliye esnasında zarar görmüş ise kargo personeline tutanak yazdırınız ve ürünü teslim almayınız. Kargo paketi zarar görmüş, delinmiş, yırtılmış ve ıslanmış siparişlerinizi kargo personelinin önünde açıp ürünlerde herhangi bir zarar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Zarar varsa kargoyu kesinlikle teslim almayınız.

Paketi Zarar Gören Ürünlerin İadesi Hakkında
Satın aldığınız ürünleri size gönderilen paketlerinde iade etmeniz gerekmektedir. Orijinal pakete zarar verilmesi durumunda ürün bedelinin %20’si kadar paket kesintisi yapılır.

Para İadesi
Para iade işleminiz, iade talebinizin geçerli olması sonucunda, iade ettiğiniz ürünlerin bize ulaşmasından itibaren 10 gün içerisinde yapılır. İade edilecek tutarın hesabınıza geçmesi, siparişinizi oluştururken kullandığınız ödeme şekline göre farklılık göstermektedir.

Tek Çekim Kredi Kartı ile ödenen siparişlerde
Tek Çekim Kredi Kartı ile yaptığınız ödemelerde paranız 10 gün içerisinde hesap dökümünüzde görünmektedir. Bu süre bankanızla ilgili olup hesap kesim tarihinize göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için bankanızı arayınız.

Mobil Ödeme siparişlerinde
Mobil Ödeme ile yaptığınız alışverişlerde para iadesi siparişi yaptığınız telefon hattına iade edilememektedir. Bu yüzden İade / Değişim mailinde doldururken IBAN numaranızı da yazmanız gerekmektedir.

EFT/Havale ile ödenen siparişlerde
Ödemenizi EFT/Havale yolu ile yapmanız durumunda para iadesi,info@cogen.com.tr  yazacağınız IBAN numarasına yapılmaktadır.

İade
İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 iş günüdür.

  • İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir.
  • İadeniz, "Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki "Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki "Cayma Hakkı
  • Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.
  • İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli satış sözleşmesi" şartlarına uygun ise para iadeniz sitemizden alışveriş yaparken kullandığımız kredi kartınıza 10 gün içerisinde yapılacaktır.


Kapıda Ödeme siparişlerinde
Kapıda ödeme seçeneği ile satın aldığınız ürünü iade etmek isterseniz, info@cogen.com.tr adresine mail atarak para iadenizin yapılacağı IBAN numaranızı ve banka hesap bilgilerinizi iletmeniz gereklidir. Ödemenizi yaparken yararlanmış olduğunuz Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli hesabınıza iade edilmez.

Değişim
Değişim işlemleri 7 günlük cayma süresi içerisinde ürünlerin hiçbir şekilde kullanılmamış, tam ve eksiksiz olması şartıyla satış faturasının ibrazı ile kabul edilebilir. Tüm değişim işlemlerinde satış faturasının ibrazı zorunludur.

İade ve Değişim Süresi
İade veya değişim süresi yasal süreç olan 3 iş günü ile 10 iş günü arasında gerçekleşmektedir.